Node permissions grid (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Name
fr: Nom

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Create
fr: Créer

en: locked
fr: verrouillé

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Save permissions
fr: Enregistrer les droits d'accès

en: Node permissions
fr: Droits d'accès au nœud

en: edit role
fr: modifier le rôle
