Node permissions grid (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Name
gl: Nome

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Create
gl: Crear

en: locked
gl: bloqueado

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: edit role
gl: editar rol
