Node permissions grid (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Name
hr: Naziv

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Create
hr: Stvori

en: locked
hr: zaključano

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: edit role
hr: uredi ulogu
