Node permissions grid (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Name
hu: Név

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Create
hu: Létrehozás

en: locked
hu: zárolt

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: edit role
hu: szerepkör szerkesztése
