Node permissions grid (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Name
it: Nome

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Create
it: Crea

en: locked
it: bloccato

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: edit role
it: modifica ruolo
