Node permissions grid (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Name
oc: Nom

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Create
oc: Crear

en: locked
oc: verrolhat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: edit role
oc: modificar lo ròtle
