Node permissions grid (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Name
pl: Nazwa

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Create
pl: Utwórz

en: locked
pl: zablokowany

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: Node permissions
pl: Uprawnienia węzłów

en: edit role
pl: edytuj rolę
