Node permissions grid (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Name
pt: Nome

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Create
pt: Criar

en: locked
pt: bloqueado

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Save permissions
pt: Guardar permissões

en: edit role
pt: editar grupo
