Node permissions grid (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Name
ru: Название

en: Content type
ru: Тип материала

en: Create
ru: Создать

en: locked
ru: заблокировано

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Save permissions
ru: Сохранить права доступа

en: edit role
ru: редактировать роль

en: Manage permissions for nodes.
ru: Управлять разрешениями для материалов.

en: Edit own
ru: Редактировать свои

en: Edit any
ru: Редактировать любые

en: Delete own
ru: Удалять свои

en: Delete any
ru: Удалять любые
