Node permissions grid (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Name
sv: Namn

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Create
sv: Skapa

en: locked
sv: låst

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: edit role
sv: redigera roll
