Node permissions grid (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Create
uk: Створити

en: locked
uk: заблоковано

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: edit role
uk: редагувати роль

en: Edit own
uk: Редагування власних

en: Edit any
uk: Редагування будь-яких

en: Delete own
uk: Видалення власних

en: Delete any
uk: Видалення будь-яких
