Node permissions grid (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Name
fa: نام

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Create
fa: ایجاد

en: locked
fa: قفل شده

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: edit role
fa: ویرایش نقش
