Node permissions grid (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Name
id: Nama

en: Content type
id: Jenis konten

en: Create
id: Buat

en: locked
id: terkunci

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Save permissions
id: Simpan kewenangan

en: edit role
id: edit pemeran
