Node permissions grid (7.x-1.0) - en to lt translation catalogue (8 entries)

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Create
lt: Kurti

en: locked
lt: užrakinta

en: The changes have been saved.
lt: Pakeitimai išsaugoti.

en: Save permissions
lt: Išsaugoti teises

en: edit role
lt: redaguoti rolę
