Node permissions grid (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Name
nl: Naam

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Create
nl: Aanmaken

en: locked
nl: vergrendeld

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: Node permissions
nl: Toegang tot node

en: edit role
nl: rol bewerken
