Node permissions grid (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Name
tr: İsim

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Create
tr: Oluştur

en: locked
tr: kilitli

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Save permissions
tr: İzinleri kaydet

en: edit role
tr: rol düzenle
