Node recur (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Date
de: Datum

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: 3 months
de: 3 Monate

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: All day
de: Ganztägig

en: Repeat
de: Wiederholung

en: Date field
de: Datumsfeld

en: Day(s)
de: Tag(e)

en: Week(s)
de: Woche(n)

en: Month(s)
de: Monat(e)

en: 1 month
de: 1 Monat

en: 1 week
de: 1 Woche

en: Generate
de: Generieren

en: 2 weeks
de: 2 Wochen

en: Days of the week
de: Wochentage

en: item | items
de[0]: Artikel
de[1]: Artikel

en: An error occurred. Please try again.
de: Fehler! Bitte erneut versuchen.
