Node recur (7.x-1.0-beta3) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Submit
he: שלח

en: Date
he: תאריך

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Repeat
he: חזור

en: Date field
he: שדה תאריך

en: 1 month
he: 1 חודש

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: 2 weeks
he: שבועיים

en: Days of the week
he: ימי השבוע
