Node recur (7.x-1.0-beta4) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Date
pl: Data

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: 3 months
pl: 3 miesiące

en: 1 year
pl: 1 rok

en: All day
pl: Cały dzień

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Date field
pl: Pole daty

en: Day(s)
pl: Dni

en: Week(s)
pl: Tygodnie

en: Month(s)
pl: Miesiące

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Generate
pl: Generuj

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: item | items
pl[0]: pozycja
pl[1]: pozycje
pl[2]: pozycji

en: An error occurred. Please try again.
pl: Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.
