Node recur (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Submit
ru: Отправить

en: Date
ru: Дата

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: 3 months
ru: 3 месяца

en: 6 months
ru: 6 месяцев

en: 1 year
ru: 1 год

en: All day
ru: Весь день

en: Repeat
ru: Повтор

en: Date field
ru: Поле даты

en: Day(s)
ru: День(дни)

en: Week(s)
ru: Неделя(недель)

en: Month(s)
ru: Месяц(ев)

en: 1 month
ru: 1 месяц

en: 1 week
ru: 1 неделя

en: Generate
ru: Создать

en: 2 weeks
ru: 2 недели

en: Days of the week
ru: Дни недели

en: item | items
ru[0]: штука
ru[1]: штук
