Node registration (7.x-1.1-beta11) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: delete
pt: apagar

en: Register
pt: Registro

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: view
pt: ver

en: register
pt: registre-se

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: settings
pt: configurações

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Node type
pt: Tipo de node

en: Updated
pt: Atualizado

en: Attachment
pt: Anexo

en: User
pt: Usuário

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Created
pt: Criado

en: Recipients
pt: Destinatários

en: Your e-mail address
pt: Seu e-mail

en: From
pt: De

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Fields
pt: Campos

en: Send
pt: Enviar

en: fields
pt: campos

en: cancel
pt: cancelar

en: Cancelled
pt: Cancelado

en: Cancel link
pt: Link para cancelar

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: Send reminder
pt: Enviar lembrete

en: Registration
pt: Registro

en: View link
pt: Link "ver"

en: Delete link
pt: Apagar link

en: Edit link
pt: Link "editar"

en: Verified
pt: Verificado

en: Attended
pt: Compareceu

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: Sender name
pt: Nome do Remetente

en: View URL
pt: Vizualizar URL

en: Capacity
pt: Capacidade

en: Enable to override this field's links.
pt: Ative esta opção para sobrescrever os links deste campo.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
pt: Ative essa opção para colocar um link absoluto. Necessário se você quer usar o caminho como um link de destino (como "coloque esse campo como link" acima).

en: Event name
pt: Nome do evento

en: Mail system
pt: Sistema de email

en: Author uid
pt: Uid do autor
