Node registration (7.x-1.1-beta3) - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Register
mr: नोंदणी

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: register
mr: नोंदणी

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Your e-mail address
mr: तुमचा ईमेल पत्ता

en: From
mr: कडून

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Send
mr: पाठवा
