Node registration (7.x-1.1-beta3) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: delete
ro: șterge

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: settings
ro: setări

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Node type
ro: Tip nod

en: Updated
ro: Actualizat

en: Attachment
ro: Anexă

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Email
ro: email

en: Save Settings
ro: Salvați Setările

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Recipients
ro: Destinatari

en: Your e-mail address
ro: Adresa dumneavoastră de e-mail

en: From
ro: De la

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Send
ro: Trimite

en: fields
ro: câmpuri

en: cancel
ro: revocare

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Sender name
ro: Numele expeditorului

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ro: Activați această opțiune pentru a afișa o legătură absolută. Necesară dacă doriți să folosiți calea drept destinație pentru legătură (ca în "afișați acest câmp ca o legătură" de mai sus).

en: Mail system
ro: Sistemul de email

en: Author uid
ro: Uid-ul autorului
