Node registration (7.x-1.1-beta4) - en to pl translation catalogue (79 entries)

en: Body
pl: Treść

en: delete
pl: usuń

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: register
pl: rejestracja

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Message
pl: Wiadomość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: settings
pl: ustawienia

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Attachment
pl: Załącznik

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Your e-mail address
pl: Twój adres e-mail

en: From
pl: Od

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Fields
pl: Pola

en: Send
pl: Wyślij

en: fields
pl: pola

en: Tokens
pl: Wzorce

en: cancel
pl: anuluj

en: Event start
pl: Początek wydarzenia

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Cancel link
pl: odnośnik Anuluj

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Registration status
pl: Status rejestracji

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Registration settings
pl: Ustawienia rejestracji

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Verified
pl: Zweryfikowany

en: Numbers
pl: Numery

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: User uid
pl: ID użytkownika

en: Time left
pl: Czas pozostały

en: View URL
pl: URL widoku

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Sender e-mail address
pl: Adres e-mail nadawcy

en: Enable to override this field's links.
pl: Włączenie pozwala nadpisywać odnośniki w tym widoku.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
pl: Włącz tą opcję aby wypisywać odnośniki absolutne. Jest to wymagane w przypadku używania ścieżki jako miejsca docelowego (tak jak powyżej "wyświetlaj pole jako odnośnik").

en: Event name
pl: Nazwa wydarzenia

en: Mail system
pl: System pocztowy

en: Author uid
pl: ID autora

en: Administer registration
pl: Administruj rejestracją

en: Enable registrations for this content type
pl: Włącz rejestrację dla tego rodzaju zawartości

en: registration
pl: rejestracja

en: Full Registration
pl: Pełna rejestracja

en: The registree's e-mail address.
pl: Adres e-mail rejestrującego się.

en: A link to the registration page.
pl: Odnośnik do strony rejestracji.

en: Click here to register
pl: Kliknij, aby się zarejestrować

en: Register for others
pl: Zarejestruj innych

en: Register for %title
pl: Zarejestruj na %title

en: Yes, on by default
pl: Tak, domyślnie włączone

en: Yes, but off by default
pl: Tak, ale domyślnie wyłączone

en: Registration ID
pl: ID rejestracji
