Node registration (7.x-1.1-beta6) - en to kn translation catalogue (41 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: register
kn: ನೊಂದಾಯಿಸಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Save Settings
kn: ಸಂಯೋಜನೆಗಳನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: id
kn: ಐಡಿ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Registered
kn: ನೋಂದಾಯಿಸಲಾದ

en: Numbers
kn: ಸಂಖ್ಯೆಗಳು
