Node registration (7.x-1.11) - en to da translation catalogue (80 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: delete
da: slet

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: register
da: registrér

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: settings
da: indstillinger

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Node type
da: Indholdstype

en: Updated
da: Opdateret

en: Attachment
da: Bilag

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Save Settings
da: Gem indstillinger

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Recipients
da: Modtagere

en: Your e-mail address
da: Din e-mail-adresse

en: From
da: Fra

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Fields
da: Felter

en: Load
da: Indlæs

en: Events
da: Begivenheder

en: fields
da: felter

en: Tokens
da: Symboler

en: cancel
da: fortryd

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Devel
da: Udvikling

en: Cancel link
da: Annullér-link

en: Registration form
da: Registreringsformular

en: Account
da: Konto

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Send reminder
da: Send påmindelse

en: Registration status
da: Tilmeldingsstatus

en: Registered
da: Oprettet

en: Registration
da: Tilmelding

en: Registration settings
da: Indstillinger for tilmelding

en: View link
da: Vis-link

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Attended
da: Deltog

en: Render
da: Rendéring

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Sender name
da: Afsendernavn

en: View URL
da: URL

en: Capacity
da: Kapacitet

en: Enable to override this field's links.
da: Tilsidesæt feltets links.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
da: Aktivér denne indstilling for at udskrive et absolut link. Påkrævet hvis du ønsker at bruge stien som en link-destination (som i "udskriv dette felt som et link" ovenfor).

en: Mail system
da: Mail-system

en: Author uid
da: Forfatter uid

en: Administer registration
da: Administrér tilmeldinger

en: Registration for @title
da: Tilmeldinger til @title

en: Enable registrations for this content type
da: Aktivér tilmeldinger for denne indholdstype

en: Registrations
da: Tilmeldinger

en: Registration %id deleted.
da: Tilmelding %id slettet.

en: Register for others
da: Tilmeld på vegne af andre

en: %type: view registration
da: %type: vis tilmelding

en: %type: view own registration
da: %type: vis egen tilmelding

en: %type: edit own registration
da: %type: redigér egen tilmelding

en: %type: cancel own registration
da: %type: Annullér egen tilmelding

en: Register for %title
da: Tilmelding til %title
