Node registration (7.x-1.12) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: Your e-mail address
bn: আপনার ইমেইল ঠিকানা

en: E-mail address
bn: ই-মেইল ঠিকানা

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
