Node registration (7.x-1.12) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Message
fa: پیغام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: Node type
fa: نوع گره

en: Updated
fa: به‌روز

en: Attachment
fa: پیوست

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Your e-mail address
fa: نشانی پست الکترونیکی شما

en: From
fa: از

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Fields
fa: فیلدها

en: Load
fa: بارگذاری

en: Send
fa: ارسال

en: Events
fa: رویدادها

en: fields
fa: فیلدها

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: cancel
fa: لغو

en: Cancel link
fa: پیوند لغو

en: Account
fa: حساب

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Registration
fa: عضویت

en: View link
fa: پیوند مشاهده

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس
