Node registration (7.x-1.14) - en to it translation catalogue (62 entries)

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: register
it: registra

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: settings
it: impostazioni

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Updated
it: Aggiornato

en: Attachment
it: Allegato

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Recipients
it: Destinatari

en: From
it: Da

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Fields
it: Campi

en: Load
it: Carica

en: Send
it: Invia

en: fields
it: campi

en: Tokens
it: Token

en: cancel
it: annulla

en: Cancelled
it: Annullato

en: Cancel link
it: Link annulla

en: Registration form
it: Form di registrazione

en: Account
it: Profilo

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Registration
it: Registrazione

en: View link
it: Link guarda

en: Delete link
it: Link elimina

en: Edit link
it: Link modifica

en: Numbers
it: Numeri

en: Event node
it: Nodo evento

en: Render
it: Presentazione

en: Edit URL
it: Modifica URL

en: Sender name
it: Nome del mittente

en: View URL
it: URL visualizzazione

en: Capacity
it: Capacità posti

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
it: Abilita questa opzione per generare un link assoluto. Richiesto se vuoi utilizzare il percorso come link di destinazione (come per "visualizza questo campo come link" qua sopra).

en: Mail system
it: Sistema di posta

en: Author uid
it: Identificativo uid dell'autore
