Node registration (7.x-1.15) - en to sv translation catalogue (86 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: delete
sv: radera

en: Register
sv: Registrera

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: register
sv: registrera

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: settings
sv: inställningar

en: Save
sv: Spara

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Node type
sv: Typ av nod

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Attachment
sv: Bilaga

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Email
sv: E-post

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Created
sv: Skapad

en: Node
sv: Nod

en: Recipients
sv: Mottagare

en: From
sv: Från

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: Fields
sv: Fält

en: Load
sv: Ladda

en: Send
sv: Skicka

en: Events
sv: Aktiviteter

en: fields
sv: fält

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: id
sv: ID

en: cancel
sv: avbryt

en: Cancelled
sv: Avbokad

en: Cancel link
sv: Länk för avbrytning

en: Registration form
sv: Registreringsformulär

en: Account
sv: Konto

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Send reminder
sv: Skicka påminnelse

en: Registration status
sv: Status på registrering

en: Registration
sv: Registrering

en: Registration settings
sv: Inställningar för registrering

en: View link
sv: Länk för visning

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Numbers
sv: Nummer

en: Attended
sv: Deltog

en: display
sv: visa

en: Render
sv: Generera

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Sender name
sv: Avsändarens namn

en: Capacity
sv: Kapacitet

en: Enable to override this field's links.
sv: Aktivera för att åsidosätta detta fälts länkar.

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
sv: Aktivera detta alternativ för att mata ut en absolut länk. Obligatoriskt om du vill använda sökvägen som en mållänk (som i "mata ut detta fält som en länk" ovan).

en: Mail system
sv: E-postsystem

en: Author uid
sv: UID för författare

en: Administer registration
sv: Administrera registrering

en: Enable registrations for this content type
sv: Aktivera registreringar för denna innehållstyp

en: There are no participants registered for this %type.
sv: Det finns inga deltagare registrerade för denna %type.

en: registration
sv: registrering

en: Manage Registration structure
sv: Hantera struktur för registrering

en: Registrations
sv: Registreringar

en: Full Registration
sv: Fullständig registrering

en: The date the registration was created.
sv: Datumet då registreringen skapades.

en: The date the registration was updated.
sv: Datumet då registreringen uppdaterades.

en: The node this registration is associated with.
sv: Noden som den här registreringen är associerad med.

en: Are you sure you want to delete registration %title?
sv: Är du säker på att du vill radera registrering %title?

en: Registration %id has been deleted.
sv: Registrering %id har raderats.

en: Registration %id deleted.
sv: Registrering %id raderad.

en: Slots
sv: Platser

en: Sorry, there has been a problem submitting your registration.
sv: Tyvärr, det uppstod ett problem med att skicka in din registrering.

en: Registration ID
sv: ID-nummer för registrering
