Node registration (7.x-1.17) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Body
jv: Isi

en: delete
jv: busak

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: settings
jv: setelan

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Node type
jv: Tipe node

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Attachment
jv: Sisipan

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Created
jv: Digawé

en: Recipients
jv: Penerima

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Fields
jv: Field

en: Send
jv: Kirim

en: Account
jv: Akun

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Edit URL
jv: Sunting URL
