Node registration (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (63 entries)

en: Body
ja: 本文

en: delete
ja: 削除

en: Register
ja: 登録

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: view
ja: ビュー

en: register
ja: 登録

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: settings
ja: 設定

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Updated
ja: 更新

en: Attachment
ja: 添付

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email
ja: メール

en: Save Settings
ja: 設定を保存

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Recipients
ja: 受信者

en: Your e-mail address
ja: あなたのメールアドレス

en: From
ja: 送信元

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Fields
ja: フィールド

en: Send
ja: 送信

en: fields
ja: フィールド

en: Tokens
ja: トークン

en: cancel
ja: キャンセル

en: Event start
ja: イベント開始

en: Cancel link
ja: リンクをキャンセル

en: Registration form
ja: ユーザー登録フォーム

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Send reminder
ja: リマインダーを送信

en: Registration
ja: 登録

en: View link
ja: 表示リンク

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Attended
ja: 参加した

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Sender name
ja: 差出人名

en: Time left
ja: 残り時間

en: Capacity
ja: キャパシティ

en: Enable to override this field's links.
ja: このフィールドのリンクの上書きを許可する。

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ja: このオプションを有効にすると、絶対リンクを出力します。行き先の指定があるリンクとしてパスを出力する場合に必要となります。

en: Mail system
ja: メールシステム

en: Author uid
ja: 投稿者 uid
