Node Reminder (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Node
de: Beitrag

en: Active
de: Aktiv

en: Note
de: Hinweis

en: Weeks
de: Wochen

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Days
de: Tage

en: Months
de: Monate

en: Hours
de: Stunden

en: Interval
de: Intervall

en: Reminders
de: Erinnerungen

en: Unit of time
de: Zeiteinheit

en: Reminder
de: Erinnerung
