Node Reminder (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: URL
hi: यूआरएल

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Interval
hi: मध्यान्तर
