Node Revision Delete (7.x-3.0) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: week
fr: semaine

en: Every hour
fr: Toutes les heures

en: Content type
fr: Type de contenu

en: days
fr: jours

en: Always
fr: Toujours

en: Never
fr: Jamais

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Month
fr: Mois

en: An error occurred
fr: Une erreur s'est produite

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: months
fr: mois

en: Weeks
fr: Semaines

en: day
fr: jour

en: month
fr: mois

en: Days
fr: Jours

en: Months
fr: Mois

en: !date by !username
fr: !date par !username

en: Revision
fr: Version

en: Not published
fr: Non publié

en: weeks
fr: semaines

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Every 3 months
fr: Tous les 3 mois

en: Every 6 months
fr: Tous les 6 mois

en: Every 15 days
fr: Tous les 15 jours

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: Requires a title
fr: Titre obligatoire

en: Don't display post information
fr: Ne pas afficher les informations de la contribution

en: Every week
fr: Toutes les semaines

en: Minimum age
fr: Âge minimal

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
fr: Une erreur est survenue lors de l'opération @operation avec les arguments : @args

en: @date by @username
fr: @date par @username
