Node style (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Use count
it: Contatore di utilizzo

en: default
it: predefinito

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Display
it: Visualizzazione

en: Theme
it: Tema

en: Node links
it: Link all'interno dei contenuti

en: User picture
it: Immagine utente

en: Submission information
it: Informazioni sull'invio

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Attachments
it: Allegati

en: Main menu
it: Menu principale

en: Secondary menu
it: Menu secondario
