Node style (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Markup
tr: Biçim

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: content
tr: içerik

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: default
tr: öntanımlı

en: Select a theme to display for this node
tr: Bu içeriği gösterirken kullanılacak bir tema seç.

en: Select default to use the default theme.
tr: Öntanımlı temayı kullanmak için 'öntanımlı'yı seç.

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Allows for node specific customisations.
tr: Düğüme özgü özelleştirilmeler sağlar.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Display
tr: Gösterim

en: Theme
tr: Tema

en: Node links
tr: Düğüm bağlantıları

en: User picture
tr: Kullanıcı resmi

en: Submission information
tr: Gönderim bilgileri

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Attachments
tr: Ekler

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Feed icons
tr: Besleme simgeleri
