Node style (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Markup
uk: Розмітка

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: content
uk: матеріал

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Node style
uk: Стиль матеріалу

en: Schemes
uk: Схеми

en: Add scheme
uk: Додати схему

en: Edit scheme
uk: Редагувати схему

en: Delete scheme
uk: Видалити схему

en: None
uk: Немає

en: Node style scheme
uk: Схема стилю матеріалу

en: No schemes found.
uk: Схеми відсутні.

en: Scheme
uk: Схема

en: Use count
uk: Підрахунок використань

en: Scheme name
uk: Назва схеми

en: A name to identify this scheme in a node form.
uk: Назва для ідентифікації схеми в формі матеріалу.

en: default
uk: замовчування

en: Select a theme to display for this node
uk: Оберіть тему для показу цього матеріалу

en: Select default to use the default theme.
uk: Для використання базової теми оберіть "замовчування".

en: Insert mark-up into &lt;head&gt;&lt;head/&gt;
uk: Вставте розмітку у &lt;head&gt;&lt;head/&gt;

en: Scheme not found.
uk: Схема відсутня.

en: Style scheme %name updated successfully.
uk: Стиль схеми %name успішно оновлено.

en: Style scheme %name added successfully.
uk: Стиль схеми %name успішно додано.

en: Are you sure you want to delete the scheme %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Scheme not found
uk: Схема відсутня

en: The scheme %title has been deleted.
uk: Схему %title було видалено.

en: Allows for node specific customisations.
uk: Дозволити персоналізації, що стосуються матеріалів.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Configuration settings saved.
uk: Параметри конфігурації збережені.

en: Display
uk: Показ

en: Theme
uk: Тема

en: Save scheme
uk: Зберегти схему

en: Node links
uk: Посилання на матеріал

en: User picture
uk: Користувацьке зображення

en: Submission information
uk: Інформація про надсилання

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Logo
uk: Логотип

en: Site name
uk: Назва сайту

en: Site slogan
uk: Гасло сайту

en: Attachments
uk: Вкладення

en: settings page
uk: сторінка налаштувань

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: --None--
uk: --Немає--

en: Feed icons
uk: Іконки потоку

en: Node classes
uk: Класи матеріалу
