Node subs (7.x-1.0-beta1) - en to mr translation catalogue (18 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Actions
mr: कृती

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Email settings
mr: ई-मेल सेटिंग्ज

en: Edit
mr: संपादन

en: Name
mr: नाव

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: You must enter a valid e-mail address.
mr: तुम्ही योग्य ईमेल पत्ता एंटर करायलाच हवा

en: Anonymous
mr: अज्ञात
