Node subs (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Subscribers
id: Pelanggan

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Email settings
id: Pengaturan email

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Archive
id: Arsip

en: Node type
id: Jenis node

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: You must enter a valid e-mail address.
id: Anda harus memasukkan alamat email yang benar.

en: Anonymous
id: Anonim

en: Process
id: Proses

en: No items selected.
id: Tidak ada yang dipilih.

en: Included
id: Termasuk

en: Excluded
id: Pengecualian

en: - Select -
id: - Pilih -

en: The e-mail address %email is already taken.
id: Alamat e-mail %email sudah ada yang pakai.
