Node subs (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Actions
it: Azioni

en: Subscribe
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Archive
it: Archivio

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: You must enter a valid e-mail address.
it: Devi inserire un indirizzo e-mail valido.

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Process
it: Esegui

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Included
it: Incluso

en: Excluded
it: Escluso

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: The e-mail address %email is already taken.
it: L'indirizzo e-mail %email è già in uso.
