Node subs (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Subscribers
nl: Abonnees

en: Actions
nl: Acties

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Read more
nl: Lees meer

en: Email settings
nl: E-mail-instellingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Archive
nl: Archief

en: Node type
nl: Node-type

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: You must enter a valid e-mail address.
nl: Geef een geldig e-mailadres op.

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Process
nl: Verwerk

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: Included
nl: Ingesloten

en: Excluded
nl: Uitgesloten

en: From address
nl: E-mailadres afzender

en: Subscribed
nl: Ingeschreven

en: Unsubscribed
nl: Afgemeld

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: The e-mail address %email is already taken.
nl: Het e-mailadres %email is al in gebruik.

en: Queue
nl: Wachtrij

en: Message settings
nl: Berichtinstellingen

en: Subscribe confirmation
nl: Inschrijfbevestiging

en: Unsubscribe confirmation
nl: Uitschrijfbevestiging
