Node subs (7.x-1.0-beta2) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Read more
fil: Magbasa pa

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Update
fil: Gawing bago

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo

en: Anonymous
fil: Hindi kilala

en: - Select -
fil: - Pumili -
