Node subs (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Subscribers
hi: अभिदाताओं

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Email settings
hi: ईमेल सेटिंग

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Archive
hi: पुरालेख

en: Node type
hi: नोड प्रकार

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: You must enter a valid e-mail address.
hi: वैध ईमेल पता लिखना जरूरी है

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: - Select -
hi: - चुनें -
