Node subs (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: E-mail
pt: Email

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Subscribers
pt: Subscritores

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Read more
pt: Ler mais

en: Email settings
pt: Configurações de Email

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: Archive
pt: Arquivo

en: Node type
pt: Tipo de nó

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: You must enter a valid e-mail address.
pt: Deve introduzir um endereço de email válido.

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Process
pt: Processo

en: No items selected.
pt: Nenhum item selecionado.

en: Included
pt: Incluído

en: Excluded
pt: Excluído

en: From address
pt: Endereço do remetente

en: Subscribed
pt: Subscrito

en: Unsubscribed
pt: Não inscrito

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: The e-mail address %email is already taken.
pt: O endereço de email %email já está tomado.

en: Queue
pt: Fila

en: Message settings
pt: Configurações de Mensagem

en: Subscribe confirmation
pt: Confirmação da subscrição

en: Unsubscribe confirmation
pt: Confirmação do cancelamento
