Node Template (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: no
hi: नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Modified
hi: संशोधित
