Nodeaccess (7.x-1.6) - en to no translation catalogue (25 entries)

en: Delete
no: Slett

en: Access control
no: Tilgangsbegrensning

en: Edit
no: Rediger

en: Search
no: Søk

en: Weight
no: Vekt

en: View
no: Vis

en: User
no: Bruker

en: Content type
no: Innholdstype

en: Role
no: Rolle

en: Nodeaccess
no: Innleggsadgang

en: Change default settings for the Nodeaccess module.
no: Endre standard oppsett for modulen Innleggsadgang

en: Grant
no: Tildel

en: Give node grants priority
no: Gi prioritet til innleggstildelinger

en: Preserve hidden grants
no: Husk skjulte tildelinger

en: Allowed Grants
no: Tillatte tildelinger

en: Allowed Roles
no: Tillatte roller

en: Save Grants
no: Lagre tildelinger

en: Grants saved.
no: Tildelinger er lagret.

en: Allow Role
no: Tillatt rolle

en: Author Settings
no: Forfatterinnstillinger

en: Node author
no: Innleggsforfatter

en: Enter names to search for users:
no: Skriv inn navn for å søke etter brukere:

en: Keep?
no: Behold?

en: Provides per node access control
no: Gir tilgangskontroll per innlegg

en: Enable this field
no: Aktiver dette feltet
