Nodeaccess (7.x-1.7) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Access control
pt: Controle de acesso

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Weight
pt: Peso

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Role
pt: Papel

en: Grant
pt: Concessão

en: Give node grants priority
pt: Dar prioridade para nodes

en: Preserve hidden grants
pt: Manter concessões ocultas

en: Allowed Grants
pt: Concessões permitidas

en: Allowed Roles
pt: Papéis de usuários permitidos

en: Save Grants
pt: Salvar concessões

en: Grants saved.
pt: Concessões salvas.

en: Allow Role
pt: Permitir papel de usuário

en: Alias
pt: Apelido

en: Node author
pt: Autor do conteúdo
