Node access password (7.x-4.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Priority
it: Priorità

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: none
it: nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: You are not authorized to access this page.
it: Non sei autorizzato ad accedere a questa pagina.

en: Access denied
it: Accesso negato

en: View arguments
it: Argomenti vista

en: Node types
it: Tipi di contenuto

en: Nodes
it: Nodi

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
it: Inserisci una lista di argomenti separati da virgola da passare alla vista.

en: User roles
it: Ruoli utente
