Node access password (7.x-4.3) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Priority
fr: Priorité

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: none
fr: aucun(e)

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: You are not authorized to access this page.
fr: Vous n'êtes pas autorisé(e) à accéder à cette page.

en: Access denied
fr: Accès refusé

en: View arguments
fr: Arguments de la vue

en: Node types
fr: Types de nœuds

en: Realm
fr: Domaine

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Retry
fr: Essayer à nouveau

en: Unpublished nodes
fr: Nœuds dépubliés

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
fr: Fournir une liste d'arguments, séparés par des virgules, à passer à la vue.

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Realm name
fr: Nom du domaine
